Košarka

14.09.2019 | 19.11 > 19:12

Crno-beli u finalu: Barani pali u Klužu

KK Partizan NIS

Košarkaši Partizana pobedili su Mornar u prijateljskoj utakmici na turniru u Klužu, koji možete da pratite na kanalima Sport Kluba, rezultatom 77:60 i plasirali se u finale.

Rade Zagorac

Partizan NIS

Crno-beli su od starta kontrolisali ritam, prvu deonicu rešili sa 21:14, a potom na poluvreme otišli sa +11 (41:30).

U trećem kvartalu je ekipa Andree Trinkijerija pojačala ritam u odbrani, svela protivnika na samo devet postignutih poena, i u poslednjih 10 minuta ušla sa +20 (59:39).

Tad je pitanje pobednika rešeno.

Najefikasniji kod Beograđana bio je Rade Zagorac sa 14 poena, Kori Valden je ubacio 12, Ognjen Jaramaz 10, a Rašon Tomas i Dušan Miletić po osam poena.

U redovima Mornara, Antabia Voler imao je 13 poena, Uroš Luković 12, Brendis Rejli Ros 11, a Derek Nidam sedam poena.

Partizanu je to četvrti trijumf u pripremnom periodu, posle Darušafake, Makabi Tel Aviva i Arke.

U finalu turnira igraće sa pobednikom meča između Kluža i Fenerbahčea.

Mornar je upisao treći poraz, prethodno je izgubio od čačanskog Borca i Crvene zvezde, i čeka ga duel za treće mesto.