Pool, Getty Images Sport

Košarka

27.09.2019 | 18.54 > 19:04

FMP ispustio Cedevitu, Simon presudio, Blažić blistao

Košarkaši Cedevita Olimpije posle produžetka pobedili su FMP iz Železnika 101:92 i plasirali se u polufinale Superkupa ABA lige.

Cedevita Olimpija

ABA Liga Cibona/Zeljko Baksaj

U meču sa mnogo uspona i padova na obe strane, Panteri su u finišu regularnog dela utakmice mogli do trijumfa, dok je slovenačka ekipa u dodatnih pet minuta rivalu dozvolila da postigne svega četiri poena.

Ekipa iz Ljubljane je mnogo bolje počela meč i u prvoj četvrtini imala je maksimalnih 13 poena prednosti, ali mladi tim iz Železnika je kako je vreme prolazilo bio sve sigurniji u odbrani i konkretniji u napadu.

Panteri su sredinom drugog perioda potpunoi preokrenuli rezultat i došli po plus pet u dva navrata. Ipak, finiš prvog poluvremena je pripao Slovencima, koji su na odmor otišli sa dva poena viška - 45:43.

Cedevita Olimpija je u trećej četvrtini ponovo došla do dvocifrene prednosti (62:52), međutim, ekipa iz Železnika nije dozvolila rivalu da prelomi meč i košem Duopa Rita 34 sekunde pre kraja je povela 88:86. U poslednjem napadu tima iz Ljubljane odgovornost je preuzeo Rajan Boutrajt, koji je sa penala 21 sekunde pre kraja izjednačio. FMP je preko Stefana Pota mogao do pobede, ali plejmejker srpskog tima nije bio precizan i ušlo se u produžetak.

U ekstra vremenu Cedevita je serijom 6:0 otišla na 96:90, a meč je definitivno rešen trojkom Marka Simonovića za 99:92 na minut i 47 sekundi pre kraja.

Jaka Blažič je bio najefikasniji sa 21 poenom, uz 9 skokova i 7 asistencija, Kodi Miler Mekintajer je upisao 18, Simonović 17 (3/6 za tri), a Boutrajt 15, uz 8 asistencija.

U ekipi iz Železnika Marko Jeremić je zabeležio 17 poena, Stefan Đorđević 15, Pot 14, uz 7 asistencija, Rit 13, a Marko Pecarski 12 poena i 8 skokova.

Slovenačka ekipa će se u polufinalu sastati sa boljim iz duela Budućnost - Cibona.

U subotu u drugom polufinalnom duelu sastaće se Partizan i Promorska (17:00).