Getty Images Sport, Jayne Kamin-Oncea

Košarka

14.10.2019 | 20.13 > 20:19

Nedovoljan odlični Fundić, Krka slavila u Zadru

Košarkaši slovenačke Krke pobedili su na gostovanju u dvorani „Krešimir Ćosić“ ekipu Zadra rezultatom 85:77 i došli do prve pobede u sezoni 2019/2020.

Marko Jošilo

ABA KK Zadar/Zdravko Kucelin

Gosti su bolje otvorili susret i bili bolji rival u prvoj četvrtini u kojoj su imali i sedam poena prednosti. Ipak, Zadar je došao do preokreta u drugoj deonici i poveo sa osam razlike, ali je Krka bila blizu sve vreme i nije dozvolila da joj meč „isklizne“ iz ruku.

U poslednjih 137 sekundi Krka je napravila 11:3 i došla do prve pobede u sezoni.

Najbolji u pobedničkom timu bili su Glen Kouzi i Jure Balažič sa po 14 poena, a Ivan Ramljak je imao 13. Marko Jošilo dodao je 11, a Luka Lapornik 10.

U domaćoj ekipi istakao se nekadašnji košarkaš Mege Stefan Fundić sa 24 poena i 6 skokova (šut iz igre 11/12) za 30 minuta na parketu. Dobar je bio i Ivan Siriščević, koji je dodao 17 poena uz 6 skookva.

Tim iz Novog Mesta sada ima skor od po jedne pobede i poraza na startu sezone, pošto ih je u prvom kolu pobedio FMP, dok je Zadar i dalje bez pobede, pošto ih je na otvaranju sezone porazila Budućnost u Podgorici.

Preostali timovi sa po dva poraza su Mega Bemaks, Igokea i Cibona.

U narednom kolu Krka dočekuje Crvenu zvezdu u hali „Leon Štukelj“ dok će Zadar gostovati Megi.

U nedelju je aktuelni prvak Jadrana, beogradska Crvena zvezda, izgubila na domaćem terenu od Budućnosti.