Milojević: Mladi smo, samopouzdanje se lako poljulja

ABA League 17. okt 201916:37 > 16:39
Mega Bemax/Ivica Veselinov

Košarkaši Mega Bemaxa u petak od 20 časova u Hali sportova „Ranko Žeravica“ na Novom Beogradu nastavljaju sezonu u ABA ligi, kada će u okviru 3. kola dočekati ekipu Zadra.

Trener Mega Bemaxa Dejan Milojević u odnosu na prošli meč neće moći da računa na Novaka Musića koji će u nastavku sezone igrati za OKK Beograd, dok će poslednje pojačanje kluba Blaž Mesiček biti spreman za debi.

“U petak nas očekuje izuzetno bitan meč protiv Zadra koji je kao i mi startovao sa dva poraza. Zadar je kvalitetan protivnik sa nekoliko veoma iskusnih igrača i sigurno će želeti da reaguju na pravi način posle poraza od Krke na domaćem terenu. Izgubljeni mečevi od Cedevita Olimpije i FMP-a sami po sebi nisu strašni ni neočekivani, ali igra koju smo prikazali je ispod nivoa kluba, kao i partija koje smo prikazivali u pripremnom periodu. Mlada smo ekipa, samopouzdanje se lako poljulja, ali verujem da ćemo uspeti da ga povratimo u meču protiv Zadra. Za tako nešto je potrebno da energija bude na potrebnom nivou tokom celog toka meča, uz agresivnu igru u odbrani i više koncentracije u napadu. Nismo u dobroj situaciji, ali verujem da možemo do pobede protiv Zadra koja bi sigurno digla ekipu u nastavku takmičenja u ABA ligi“, izjavio je Milojević.

Centar Mega Bemaxa Marko Simonović je izjavio da uz pravi pristup meču i jaku odbranu Mega može do pobede protiv Zadra.

“U petak igramo protiv Zadra koji ima kvalitetnu i nezgodnu ekipu. Verujem da nas očekuje kvalitetnija utakmica, pogotovo u odnosu na prve dve gde nismo bili dovoljno čvrsti na terenu i gde smo odigrali loše, pre svega u odbrani. Takva igra nije karakteristična za nas i verujem da ćemo sa pravim pristupom meču i uz jako odbranu doći do pobede protiv Zadra koja bi nam mnogo značila“, kaže Simonović.

Ulaz na meč biti slobodan, uz besplatne ulaznice koje će moći da se preuzmu na biletarnici Hale sportova na dan utakmice od 18:30 do početka meča.