Olimpija prati Budućnosti, FMP pao u Stožicama

ABA League 16. nov 201922:26 > 22:28
ABA, Union Olimpija, Ales Fevzer

Košarkaši Cedevita Olimpije slavili su na domaćem terenu protiv FMP 93:89 u drugom meču sedmog kola regionalne ABA lige i došli do sedme pobede u sezoni, dok je FMP posle fantastičnog starta doživeo i drugi poraz u tri kola.

Gosti su imali dobru igru u Stožicama u prvom poluvremenu, ali je u nastavku mnogo bolja bila slovenačka ekipa i prednost je sredinom poslednje deonice bila i dvocifrena. Uspeo je FMP da smanji i na -2 na tri minuta do kraja, ali su Ljubljančani uspeli da stignu do novog trijumfa.

Najbolji u redovima domaći bio je Miler-Mekintajer sa 21 poenom i 7 asistencija, dok je Boutrajt imao 15 poena. Marko Simonović je za 17 minuta na parketu imao 7 poena (3/9 iz igre, 1/6 za tri poena) i 1 asistenciju.

Kod FMP Đorđević je zabeležio 17 poena, Jeremić je dodao 11, a Radanov je imao 10. Tejić je bio strelac 9 poena, dok je Marko Pecarski imao 6.

Na početku sedmog kola Budćnost i Cedevita su prvi na tabeli sa skorom 6-1, a FMP ima 5-2. Priliku da se izjednači sa timom iz Železnika imaće pobednik „večitog derbija“ koji se igra u nedelju.

Ranije u subotu Budućnost je u Laktašima bila bolja od Igokee.

U nedelju od 20 časova u beogradskoj „Štark areni“ na programu je duel Partizana i Crvene zvezde, a trener crno-belih Andrea Trinkijeri govorio je o posebnosti tog duela.