Pavićević: Rezultat je bolji od igre

ABA League 18. nov 201917:04 > 17:06
KK Mornar/MEDIA Pro

Košarkaši Mornara opterećeni imperativom pobede nisu briljirali protiv Zadra, ali su stigli do toliko željenog trijumfa i skora od 4-3 u ABA ligi.

Izabranici Mihaila Pavićevića nemaju vremena za odmor, jer ih već u sredu očekuje gostovanje češkom Nimburku u FIBA Ligi šampiona. Barani imaju skor od 0-5 i objektivno jako, jako male izglede za plasman u TOP 16 fazu.

Protiv Zadrana, Mornar je imao dosta problema u prvom poluvremenu. Odbrana nije bila na željenom nivou. Kada su Barani pojačali stepen agresivnosti u ovom segmentu, stigao je i rezultat – 95:86. Sledi Nimburk u sredu, a zatim novo iskušenje u regionalnoj ligi u vidu duela sa Crvenom zvezdom u Beogradu.

Iskren da budem, imamo bolji rezultat nego što igramo. Četiri pobede i tri poraza na početku ovako ujednačenog takmičenja nije loš rezultat. Možda su očekivanja bila malo veća, moglo je i bolje, ali moglo je i gore. Tu smo gde smo. Još smo u dobroj poziciji da napravimo koji korak prema vrhu. Ali, ako mislimo to da uradimo moramo da radimo veoma mnogo, moramo da popravimo igru, da je podignemo na mnogo veći nivo nego što smo u ovom trenutku”, rekao je trener Mornara Mihailo Pavićević i nastavio:

Što se tiče utakmice sa Zadrom, izdvojio bih voljni momenat, koji je bio na željenom nivou. S druge strane, bilo je puno grešaka i dekoncentracije u odbrani, pogotovo u prvom poluvremenu. Video se jedan grč kod ekipe koju vodim. Pokušali smo u svlačionici da opustimo ekipu, da odigramo što je moguće mirnije u napadu, ali mnogo jače i čvršće u odbrani. Uspeli smo da odradimo jedan period jako dobro, steknemo dvocifrenu prednost, a to se pokazalo presudnim po epilog meča. Zadar nema pobedu u dosadašnjem delu sezone, ali taj podatak ne odslikava pravi kvalitet ekipe koju smo pobedili. Nadam se i od srca im želim da u nastavku ABA lige dođu do željenog cilja.

Utakmica protiv Nimburka u šestom kolu FIBA Lige šampiona je na programu u sredu 20. novembra sa početkom u 20 časova i 30 minuta.