Pavićević: Zadovoljan sam kako smo izgledali

Košarkaši Mornara sa velikim ambicijama su ušli u sezonu koja je u toku. Usledila je serija utamica, ubitačan ritam, mnogo uspona i padova. Trener Pavićević nije bio zadovoljan onim što su njegovi puleni prikazivali na parketu.

Mihailo Pavićević

KK Mornar/MEDIA Pro

Barani su imali skor od 0-6 u FIBA Ligi šampiona, a posle trilera, dva produžetka i poraza od Budućnosti na svom parketu, u ABA ligi imaju četiri pobede uz pet poraza.

Posle meča sa ekipom Budućnosti u velikom derbiju, Mihailo Pavićević je naglasio da je bilo dobrih momenata u igri, da se nada da će ekipa nastaviti da napreduje, da se neće dešavati da protiv jakih ekipa odigra dobro, a na papiru slabijim, loše.

Verovao je da će njegovi izabranici protiv Gaciantepa prekinuti seriju poraza u FIBA Ligi šampiona i napraviti dobru uvertiru za gostovanje ekipi Krke u narednom kolu regionalnog takmičenja.

Upravo se to i desilo. Mornar je protiv ekipe iz Turske, odigrao na visokom nivou u oba pravca, od prvog do poslednjeg minuta. Posle meča, zadovoljstvo nije krio ni trener Pavićević.

"Od prvog minuta smo bili fokusirani, naročito u odbrani. Verovatno je ovo bila naša najbolja utakmica u odbrani ove sezone. Radili smo na tome na treninzima i veoma sam srećan što su se neki rezultati videli. Iz dobre odbrane smo dobili priliku da postižemo lake poene iz tranzicije, da igramo dobro u napadu, pa je i naše samopouzdanje počelo da raste. U napadu smo, takođe, igrali veoma pametno, znali smo gde možemo da napadnemo, kažnjavali smo svaku grešku rivala u odbrani, a protok lopte je bio mnogo bolji nego na prethodnim utakmicama. Iskreno se nadam, da će partija protiv Gaciantepa biti uvertira za mnogo bolje partije Mornara u periodu koji sledi, kako u ABA ligi, tako i u FIBA Ligi šampiona. U svakom slučaju zadovoljan sam kako smo izgledali na parketu”, rekao je on.

Nadaju se tome i navijači Mornara. Veliku priliku da nadoknade poraz od Budućnosti na svom parketu, stignu do učinka od 5-5 i nastave borbe za plasman u vrh ABA lige, Barani će imati u subotu sa početkom u 20 časova kada gostuju ekipi Krke.