Patrick Smith/Getty Images

Košarka

06.12.2019 | 18.41 > 18:44

Igokea demolirala Cibonu u Zagrebu, 18 poena Gagića

Košarkaši Igokee ubedljivo su pobedili Cibonu u Zagrebu u 10. kolu ABA lige rezultatom 91:66.

Cibona - Igokea

Cibona/Zeljko Baksaj, Gordan Lausic & Domagoj Vranar

Ekipa iz Laktaša je meč rešila fantastičnom igrom u trećoj četvrtini, koju je rešila sa 32:15 i u poslednji kvartal ušla uz 18 poena prednosti (71:53).

Tu se gosti nisu zaustavili, već su ubedljivom partijom i u poslednjem periodu stigli do najubedljivjih +29 (87:58).

Cibona je, inače, znatno bolje igrala u prvom poluvremenu i praktično do odlaska na veliki odmor bila sve vreme u vođstvu. U jednom trenutku su Vukovi imali i +8 (37:29), ali je u nastavku usledio veliki pad.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Von sa 24 poena, bivši centar Partizana Đorđe Gagić je upisao 18, a Grin 14.

Kod Cibosa, po 10 poena imali su Katić, Bundović i Novačić.

Igokei je to prvi trijumf posle četiri poraza i sa 2-8 je 10. na tabeli. Zagrepčani su sedmi sa 4-6.