Partizanova četvrtina iz snova za +21!

ABA League 6. dec 201921:48 > 21:50
Mega Bemax/Ivica Veselinov

Košarkaši Partizana pobedili su Mega Bemaks u Hali sportova Ranko Žeravica u prvom meču 10. kola ABA lige rezultatom 98:77, ali daleko od toga da su crno-beli lako izašli na kraj sa mladom ekipom Dejana Milojevića.

Domaći su sredinom druge četvrtine imali 10 poena prednosti (40:30), ali su gosti iz Humske do odlaska na odmor uspeli da se vrate i u nastavak meča uđu sa svega dva poena minusa – 51:49.

Mega je i u trećem periodu bila bolja, u dva navrata je imala 5 poena prednosti, međutim, ponovo je finiš četvrtine odigrala lošije i Partizanu dozvolila da izjednači – 66:66.

Partizan je odlučujuću deonicu počeo serijom 12:0 za 78:66 i bilo je jasno da mlada Milojevićeva ekipa neće imati snage da se vrati. Raspoloženi i raspucani crno-beli su u poslednjoj četvrtini postigli čak 32, a primili svega 11 poena i sedmim trijumfom na vrhu tabele izjednačili se sa Budućnošću, koja u subotu u derbiju dočekuje Cedevitu.

Nemanja Gordić je bio najefikasniji sa 22 poena, uz 4 asistencije, Novica Veličković ga je pratio sa 17, Rašon Romas je dodao 16, uz 8 skokova i 5 asistencija, Rade Zagorac 13, dok je Redži Reding na debiju upisao 11 poena (3/4 za tri) i 5 asistencija.

U domaćoj ekipi Marko Simonović je postigao 18 poena, Luka Ašćerić je imao 16, a Edin Atić 11.