Gray Mortimore/Getty Images

Košarka

07.12.2019 | 00.48 > 00:52

Trinkijeri: Očekivao sam drugačiji meč

Trener Partizana Andrea Trinkijeri posle ubedljive pobede protiv Mega Bemaksa u 10. kolu ABA lige istakao je da njegova ekipa nije dobro igrala u prvom poluvremenu.

Novica Veličković, Partizan

KK Partizan NIS

Crno-beli su duel u Hali sportova Ranko Žeravica prelomili u poslednjem periodu koji su dobili rezultatom 32:11.

"Da budem iskren, očekivao sam drugačiju utakmicu, na manje poena i tvrđu. Mi smo loše otvorili utakmicu u odbrani, nismo bili dovoljno koncentrisani, dodavali smo dva puta zaredom između naših igrača i to je učinilo igru kompletno drugačijom," rekao je Trinkijeri i nastvaio:

"Bili smo loši u prvih 20 minuta, a u drugih 20 smo pokrili koš, igrali odbranu, bolje skakali i na kraju mislim da smo zaslužili da dobijemo utakmicu."

Partizan je sa 17 bodova na vrhu tabele sa Budućnošću koju u subotu očekuje derbi sa Cedevitom. Crno-beli u sledećem kolu dočekuju Cibonu, a u sredu u Evrokupu gostuju Lokomotivi u Krasnodaru.

Komentari (12)

Toto-ko-tunjo

Ajde!?

Odgovori 12 2

Mirko

Dali ste im deset poena fore, ali izašli smo sa 4,5 igrača i normalno je da su uvek imali jednog slobodnog igrača i pogađali trojke. Sve je bilo drugačije ulaskom Gordića i kada je Tomson prešao na centra, Mozli je dobio tri lične u prvoj četvrtini, Janković nije u formi, a Miletić je skoro počeo igrati košarku.

Odgovori 4 12

Šiško

Gordić je ubedljivo najvažniji igrač ovog tima Partizana. Delovalo je da će i Tomas biti igrač koji pravi razliku, možda do kraja sezone to i postane ali nedostaje još jedan igrač koji pravi razliku na terenu za šampionski potencijal. Za sada Partizan pobedjuje na upornu odbranu, dok u napadu pokazuje lošu formu. Trinki Vinki ovakve utakmice pobedjuje na statistici, smanjuje broj grešaka svojih igrača i čeka da protivnik udje u žutu minutu, što se i desilo sa Megom na kraju. Partizan jeste favorit za titulu ali im nedostaje jedan siguran poenter. Reding možda bude a možda i ne bude, on je svakako dobar rutiner i pouzdan igrač ali fali jedna igračina.

Odgovori 3 7

Đorđević pojačao bekovsku liniju Virtusa

Američki košarkaš Devin Marbl novi je član Virtusa iz Bolonje i dres trofejnog italijanskog kluba moćiće da nosi u preostala tri duela Top 16 Evrokupa.

Partizan rasprodao ulaznice za Darušafaku!

Košarkaši klub Partizan saopštio je da su prodate sve ulaznice za meč 4. kola Top 16 Evrokupa protiv Darušafake, koji je na programu u sredu 29. januara u dvorani "Aleksandar Nikolić".

Odlična šansa se ukazala u Istanbulu, popravni postoji

Posle poraza poput onog koji je zadesio Partizan u trećem kolu druge faze Evrokipa na gostovanju Darušafaki nema mnogo toga pozitivnog da se istakne. Dobra je eventualno činjenica da su crno-beli imali šut za pobedu uprkos veoma bledoj partiji u napadu.

SK studio o porazu Partizana u Turskoj (VIDEO)

Pogledajte izdanje SK studija nakon meča Darušafaka - Partizan, poraz crno-belih analizirali su Srđan Radojević i Miroslav Berić.