Šakota: Nisam očekivao da ćemo juriti rezultat

ABA League 8. dec 201921:03 > 21:04
Crvena zvezda mt:s

Trener Crvene zvezde Dragan Šakota izjavio je da nije očekivao da će njegov tim morati da juri rezultat u utakmici sa FMP i da je na takvo stanje uticala povreda plejmejkera Filipa Čovića.

Zvezda je tek posle produžetka savladala Pantere u 10. kolu ABA lige i upisala šesti trijumf u tom takmičenju.

Povezano

Moram da priznamo da je FMP pokazao da apsolutno zaslužuje da se nalazi na ovoj poziciji na tabeli, a bio je čak i iznad nas uoči ove utakmice. Malo nas je poremetila povreda Filipa Čovića i morali smo da rizikujemo sa više minuta za jednog plejmejkera u igri. Fali ta energija, kada imamo dva dana samo za pripremu kao što je sada bio slučaj i kada nedostaje trening„, kazao je Šakota.

Crveno-beli su na startu poslednjeg kvartala imali i minus 10.

Nisam očekivao laku utakmicu, ali nisam očekivao da jurimo rezultat. Nadao sam se da ćemo smirenije i odgovornije odigrati u drugom poluvremenu„.

Iskusni strateg je poseban akcenat stavio na partije visokih igrača.

Visoki igrači nemaju svoj učinak iz poznatih ili nepoznatih razloga, više nije ni bitno. Kada kasne rotacije, pokušavamo izmenama da dođemo da ritma, a probali smo i odbranu preuzimanjem. To je malo riskantna odbrana, izgubili smo zbog nje nekoliko skokova, ali nam se rezultatski isplatilo. Posledice su velike minutaže nekoliko igrača„, zaključio je Šakota.

Trener FMP Vladimir Jovanović čestitao je svojim igračima na dobro odigranoj utakmici i Zvezdi na pobedi.

Plan je bio da dođemo u situaciju da pobedimo, a to smo i uspeli što nije lako protiv evroligaša na njegovom terenu. Nismo u tome uspeli, krivo mi je zbog njih jer su se trudili i bodrili. Znam da im je sada teško u svlačionici što nisu uspeli da pobedi. Želimo da nastavimo da igramo dobro, bez obzira da li pobeđujemo ili gubimo. Ponosan sam na naše igrače„, istakao je Jovanović.

Crveno-beli su četvrti na tabeli sa 6-4, a isti skor ima i tim iz Železnika na petoj poziciji.