Košarka

09.12.2019 | 20.16 > 20:21

Primorska kao Partizan, Šiško 10+9+19, Marinković 20p

KK Zadar

Košarkaši Primorske pobedili su Zadar u Kopru u poslednjoj utakmici 10. kola ABA lige rezultatom 83:78.

Ivan Marinković

Koper Primorska/Žiga Mikeli

Novajlija u regionalnom takmičenju je upisao treći trijumf u poslednja četiri meča i sa učinkom 7-3 na deobi je druge pozicije sa Partizanom i Cedevita Olimpijom, dok su Zadrani pretrpeli i deveti poraz.

Ekipa Jurice Golemca je u finišu prvog poluvremena obezbedila osetniju prednost (37:28), u trećoj četvrtini imala je maksimalnih +12 (62:50), ali nikako nije uspelava da prelimi duel.

Gosti iz Hrvatske su sve vreme pretili, u finišu su došli do 80:78, imali su dve šanse da dođu do izjednačenje kod rezultata 81:78, ali Brion Alen i Dominik Mavra nisu bili precizni iza linije od 6.75 metara.

Najbolji u Primorskoj bio je nekadašnji centar Crvene zvezde i Partizana Ivan Marinković sa 20 poena (9/10 za dva, 2/4 slobodna bacanja), uz 6 skokova, asistenciju i po 2 ukradene i izgubljene lopte i blokade za 26 minuta, Lens Heris je imao 19, a Marko Jagodić Kuridža 16 poena.

Sjajan je bio Žan Mark Šiško kome je skok nedostajao da upiše tripl-dabl - 10 poena, 9 skokova i čak 19 asistencija, što je novi rekord ABA lige.

Mavra je predvodio Zadar sa 26 poena, dok je Alen upisao 23.