Patrick Smith/Getty Images

Košarka

10.01.2020 | 21.39 > 21:40

Cibona demolirala Zadar u hrvatskom derbiju

Košarkaši Cibone ubedljivo su pobedili Zadar na svom parketu u 15. kolu ABA lige rezultatom 89:60 i prekinuli niz od pet poraza.

Cibona

KK Cibona/Ivan Santro

Vukovi su igrali odlično od prvog minuta utakmice u Draženovom domu, a ključnu razliku su stekli druge deonice, koju su dobili sa 20:9 i na poluvreme otišli sa 46:26.

Zadrani u nastavku nijednog trenutka nisu uspeli da zaprete, umesto toga, Cibona je na kraju otišla i do najubedljivijih +29.

Najefikasniji kod domaćina bio je Novačić sa 20 poena, dok je 16 poena i 9 asistencija imao Rebec.

U poraženom sastavu, 20 poena dao je Alen.

Zagrepčani imaju skor 5-10, a Zadar 4-11.