Patrick Smith/Getty Images

Košarka

13.01.2020 | 18.58 > 19:00

ABA: Stotka Zvezde, Mega bez šanse

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su savladali Mega Bemaks rezultatom 103:85 u Hali sportova „Ranko Žeravica“ u poslednjoj utakmici 15. kola ABA lige.

Charles Jenkins

Ivica Veselinov/Mega Bemax

Izabranici Dragana Šakote su rutinsku pobedu upisali zahvaljujući odličnoj igri u drugom poluvremenu. Sam početak utakmice protekao je u izjednačenoj borbi, a dve ekipe su se više puta smenjivale u vođstvu.

Šampion Srbije je od druge četvrtine preuzeo kontrolu, ali nije uspeo da se odvoji na više od osam poena prednosti. Utakmica je prelomljena u prvoj polovini trećeg perioda, kada je pošto je Mega prišla na šest poena razlike uzvratila serijom 15:0. Od tada, izabranici Dejana Milojevića nisu mogli više da se vrate u utakmicu, a gosti su bez problema održavali prednost između 16 i 22 poena.

Najbolji u timu Zvezde sa po 17 poena bili su Bili Beron i Čarls Dženkins, koji se vratio u tim pošto je neko vreme proveo u Sjedinjenim Državama. Dvocifreni učinak imali su i Kevin Panter sa 13 poena i Vladimir Štimac sa jednim manje, uz osam skokova i pet asistencija.

Na drugoj strani Kendrik Peri je imao 31 poen, dok je Marko Simonović upisao 18 poena.

Za Zvezdu je to bila deveta pobeda posle koje drži peto mesto na tabeli, dok je Mega na začelju sa skorom 3-12.

Naredna utakmica košarkaše Crvene zvezde čeka u sredu od 19 časova, kada u okviru 19. kola Evrolige dočekuju Žalgiris, uz direktan prenos na Sport Klubu, a samo dva dana kasnije čeka ih susret sa Albom, takođe u „Štark areni“.