Partizan zaledio Pantere na -30, Novica u istoriji!

ABA League 18. jan 202020:46 > 20:52
KK Partizan NIS

Košarkaši Partizana savladali su FMP na strani, u okviru 16. kola ABA lige, ubedljivim rezultatom 87:57.

Duel u Železniku obeležio je kapiten gostiju Novica Veličković, koji je upisao 472. meč za crno-bele i tako postao rekorder kluba po broju nastupa.

Saigrači su se potrudili da uveličaju istorijski momenat kapitena i fantastičnom igrom zabeležili su osmi uzastopni trijumf u regionalnom takmičenju, a deveti u svim takmičenjima.

Time je klub iz Humske zadržao prvo mesto ABA lige, uz skor 12-3, i sačuvao najveće šanse da sačuva tu poziciju pred plej-of.

Ekipa Andree Trinkijerija dominirala je, pre svega, u odbrani do prvog minuta utakmice u Železniku.

U prvoj četvrtini je spustila Pantere na svega šest poena i već tad stekla 12 poena prednosti.

U visokom ritmu, gosti su igrali i od starta drugog perioda, pa je FMP do dvocifrenog broja poena stigao tek posle 15 minuta.

Bili su to momenti znatno bolje igre domaćih, koji su vrlo brzo prišli na svega -3 (24:21), ali je usledio furiozan odgovor Partizana – serija 12:0 za +15 na poluvremenu (36:21).

Crno-beli nisu ispuštali dvocifrenu prednost nijednog trenutka nastavka, a sve dileme oko pobednika rešene su početkom poslednje četvrtine, kad je Partizan otišao na +21 (64:43).

Do kraja je viđeno i najubedljivijih +30.

Najefikasniji kod crno-belih bio je Stefan Birčević sa 14 poena (4/4 za tri). Kori Volden je ostvario dabl-dabl sa 13 poena i 10 skokova, a isti broj poena dao je Nikola Janković.

Kod Pantra, jedini dvocifreni bio je Stefan Đorđević sa 14 poena, dok je devet dodao Stefan Pot.

Partizan u sledećoj rundi čeka Zadar, dok FMP, koji sad ima skor 9-7, gostuje Mornaru.