Košarkaš Budućnosti Džastin Kobs progalašen je za najkorisnijeg igrača 16. kola regionalne ABA lige.

KK Budućnost Voli

Plejmejker crnogorske ekipe je blistao u pobedi nad Mega Bemaksom sa 24 poena, pet skokova, sedam asistencija i tri ukradene lopte i imao je indeks korisnosti 33.

Najviše asistencija u ovom kolu podelio je košarkas Crvene zvezde Lorenco Braun (12), dok su njegov saigrač Ognjen Dobrić i košarkaš Cedevita Olimpije Kodi Miler Mekintajer su ukrali najviše lopti, po četiri.

Šehović za SK: Ne odustajemo od titule u ABA ligi

Košarkaši Budućnosti odbranili su trofej u Kupu Crne Gore. Ostvarili su prvi, od tri zacrtana cilja u sezoni koja je u toku. Sledi borba za osvajanje titule u ABA ligi, borba za odbranu trona u Crnoj Gori i žal zbog neostvarenog plasmana u TOP 16 fazu Evrokupa.

„Velika timska pobeda, sledi Velika Britanija“

Košarkaši Budućnosti osvojili su, tačnije rečeno odbranili trofej u Kupu Crne Gore, bez kojeg su ostali samo jednom i to 2013. godine na finalnom turniru u Tivtu kada je slavila Sutjeska iz Nikšića.

"Budućnost je pogađala, mi nismo i to je to"

Košarkaši Mornara nisu uspeli da stignu do drugog trofeja u istoriji kluba. Posle velike borbe i neizvesne završnice poraženi su u finalu Kupa od Budućnosti sa 92:83.

Mijović: Zasluženo slavlje, idemo dalje...

Trener Budućnosti bio je ljut kao ris posle pobede nad ekipom Lovćena u polufinalu Kupa – 71:68. Ali, zato je bio neizmerno srećan posle finala u kojem je njegov tima slavio protiv Mornara sa 92:83.