Crno-beli nemilosrdnom partijom najavili večiti derbi

ABA League 25. jan 202021:41 > 21:45
KK Partizan NIS

Košarkaši Partizana ubedljivim rezultatom savladali su Zadar kod kuće, u okviru 17. kola ABA lige, i upisali deveti uzastopni trijumf - 87:60.

Crno-beli su tom pobedom zadržali lidersku poziciju na tabeli, uz skor 14-3, i na odličan način najavili duel sa Crvenom zvezdom u sledećem kolu trećeg februara.

Sa druge strane, Zadrani imaju 4-13 i na začelju su sa Mega Bemaksom.

Gosti iz Hrvatske parirali su u dvorani Aleksandar Nikolić samo u prvoj četvrtini, koju su rešili u svoju korist 13:12.

Od starta druge, ekipa Andree Trinkijerija je pojačala ritam na obe strane parketa i odličnom igrom stekla velikih 17 poena viška pred odlazak na veliki odmor (43:26).

Pitanje pobednika bilo je rešeno već tad, pošto su domaći održavali visoku prednost u nastavku sve vreme.

Podatak da je Zadar do kraja najbliže prišao na minus 17 dovoljno govori o dešavanjima na terenu.

Beograđani su na kraju uspeli da probiju i 30+ granicu i pred kraj utakmice povedu 87:57.

Trinkijeri je priliku dao kompletnom timu. Ne računajući Rašon Tomas, koji nije bio na parketu, svako je upisao dvocifreni broj minuta.

U takvoj situaciji istakli su se Mekadu i Jaramaz sa po 13 poena, dok je Trifunović imao jedan manje.

Novica Veličković je stao na 10, Stefan Birčević na devet, a Nemanja Godrić je imao pet poena i 10 asistencija.

Kod Zadrana, 19 poena dao je Fundić, a 12 Vuković.

Pre utakmice sa Zvezdom, klub iz Humske dočekuje Darušafaku u Evrokupu. Taj meč igra se u sredu od 20 časova u Beogradu.