Gray Mortimore/Getty Images

Košarka

27.01.2020 | 18.44 > 18:48

Zvezda lako sa Igokeom za treće mesto

Košarkaši Crvene zvezde slavili su u meču 17. kola ABA lige protiv Igokee rezultatom 94:79.

Džejms Gist

Marko Metlas/Euroleague Basketball via Getty Images

Džejms Gist

Crveno-beli su tako upisali 11. trijumf u regionalnom šampionatu i vratili se u plej-of zonu.

Ekipa Dragana Šakote je bolje otvorila meč, a do poluvremena je uspela da stigne i do dvocifrene prednosti - 48:37.

Nije se beogradski tim mnogo mučio na gostovanju u Aleksandrovcu, a uz odličan napad crveno-beli su u defanzivi uspeli da odbiju napade domaćeg tima.

Dobrim procentom šuta iz igre Zvezda je uspevala da održi prednost, a najraspoloženiji bio je Džejms Gist sa 17 poena.

Pratili su ga Vladimir Štimac, Bili Beron i Lorenzo Braun sa po 14, dok je Kevin Panter dodao 13 poena. Braun je komlpetirao dabl-dabl učinak sa još 10 asistencija.

U redovima Igokee istakao se Majkl Grin sa 16 poena.

Ono što je obeležilo utakmicu u Laktašima je i povratak na parket Stratosa Perperoglua koji je odigrao šest minuta i osetio teren nakon višemesečne pauze.

Crvena zvezda je sada treća na tabeli sa 11 pobeda i šest poraza. U nastavku regionalnog takmičenja crveno-bele očekuje derbi protiv Partizana, u ponedeljak od 18 časova.

Igokea je osma sa skorom 6-11.