Patrick Smith/Getty Images

Košarka

17.10.2020 | 22.58 > 23:02

Partizan 'stotkom' u Železniku najavio bolje dane

Košakaši Partizana prekinuli ostravili su prvu pobedu u sezoni u ABA ligi pošto su u trećem kolu u Železniku bili bolji od FMP rezultatom 103:90.

Kodi Miler-Mekintajer

KK FMP

Crno-beli su duel u 'predgrađu' prelomili sredinom treće četvrtine kada su obezbedili 15 poena prednosti (67:52), a u poslednjoj deonici imali su i maksimalnih +18.

Panteri su se serijom 12:2 na dva i po minuta pre kraja približili gostima na 94:87, ali su Markus Pejdž i Kodi Miler-Mekintajer sa linije slobodnih bacanja bili nepogrešivi i mini serijom 4:0 stavili tačku na utakmicu u Železniku.

FMP je bolje odigrao prvu četvrtinu i u dva navrata imao je pet poena prednosti, ali ekipa Vlada Šćepanoivića je brzo uspostavila ravnotežu i u drugoj četvrtini je preokrenula rezultat i najavila prvi trijumf u regionalnom takmičenju.

Odbrana tima iz Humske je u drugom poluvremenu bila znatno bolja, proradio je i šut i posle bledog izdanja u Kazanju crno-belima je bio neophodan meč u kome će skinuti sa sebe ogroman pritisak.

Crno-bele nije omelo ni neigranje Vila Mozlija, koji će pauzirati tri do četiri nedelje, ali i povreda ruke Ognjena Jaramaza koji u drugom poluvremenu nije ulazio u igru.

Miler-Mekintajer je bio najefikasniji sa 23 poena (4/6 za tri), a imao je i 4 asistencije, Rade Zagorac je dodao 15, Pejdž 14, Rašon Tomas 13, a Nemanja Gordić i Novica Veličković po 10.

U drugom uzastopnom porazu FMP Nemanja Nenadić je upisao 26 poena (4/6 za tri), Okben Ulubaj 17, Filip Čović 16 (3/5 za tri), uz 9 asistencija, a Marko Pecarski 12 (4/5 za dva).

Partizan u sledećem kolu dočekuje Cedevita Olimpiju, a pre toga gostuje Bahčešehiru u 4. kolu Evrokupa, dok Panteri idu u Podgoricu.