Gray Mortimore/Getty Images

Košarka

25.10.2020 | 13.47 > 13:56

Zvezdi egal protiv Mege za 4-0, Obradović isključen

Košarkaši Crvene zvezde slavili su u utakmici četvrtog kola ABA lige protiv Mege u gostima rezultatom 76:73.

Jordan Loyd

Marko Metlas/EB via Getty Images

U prvom poluvremenu nije izgledalo da će crveno-beli dozvoliti neizvesnu završnicu. Ekipa Saše Obradovića je bolje otvorila duel u dvorani "Ranko Žeravica".

Najveća pretnja Zvezdi u drugom poluvremenu bio je Filip Petrušev koji je pogađao u ključnim trenucima, a posao crveno-belima bio je otežan i dvema tehničkim greškama treneru ekipe Saši Obradoviću početkom treće deonice, kada je njegov pomoćnik Milenko Bogićević preuzeo vođenje ekipe.

Zvezdu je krajem treće četvrtine uzdrmala i povreda zgloba Džordana Lojda, posle nesportske greške koju je napravio Kazalon, ali se najbolji igrač crveno-belih u poslednjoj deonici vratio u igru.

Najzaslužniji za četvrtu pobedu tima sa Malog Kalemegdana bio je upravo Lojd sa 19 poena, pratio ga je Marko Jagodić-Kuridža sa 13, dok je Kori Volden ubacio 11.

U ekipi Vlade Jovanovića istakao se pomenuti Petrušev sa 22 poena, pratio ga je Marko Simonović sa 16, a Luka Cerovina je postigao 11.

Zvezda je i dalje neporažena u regionalnom šampionatu (4-0), dok je Mega pretrpela prvi poraz ove sezone u ABA ligi (3-1).