Prvenac Cibone u čudnom meču u Novom Mestu

ABA League 26. okt 202022:42 > 22:46
Krka/Dargo Perko/kosarka.si

Košarkaši Cibone u četvrtom kolu ABA lige pobedili su Krku u Novom Mestu rezultatom 80:63.

Ekipa iz Zagreba upisala je tek prvi trijumf, dok je slovenački predstavnik pretrpela treći poraz u regionalnom takmičenju.

Cibona je odlično počela duel u dvorani „Leon Štukelj“ i u finišu prve četvrtine imala je 15 poena prednosti (21:6), ali je Krka uzvratila i pred kraj prvog poluvremena preokrenula rezultat – 38:33.

Tim iz prestonice Hrvatske je ponovo obezbedio velikih 12 poena viška (57:45) u 28. minutu, ali je domaća ekipa serijom 13:0 ponovo došla do vođstva – 58:57 (32. minut).

Polovinom poslednje četvrtine Cibona je vodila 67:63, ali slovenačka ekipa do kraja meča nije postigla koš i rovali je dozvolila da ostvari ubedljivu pobedu.

Roko Prkačin bio je najefikasniji sa 23 poena, Mateo Drežnjak je zabeležio 14, a Josip Bilinovac 9.

Iskusni Rok Stipčević je postigao 13 poena za Krku, Jan Kosi 12, a Roderik Kemfor 11.

Zagrepčani u sledećem kolu dočekuju Primorsku, a Krka dolazi u Beograd na meč sa Crvenom zvezdom.