Pavićević: Ne bih zamerio igračima da smo izgubili

ABA League 31. okt 202021:38 > 21:44
KK Mornar/MEDIA Pro

Izabranici Mihaila Pavićevića, košarkaši Mornara, bore se sa velikim problemima, ali na parketu pružaju zaista odlične partije. U petom kolu ABA lige, Barani su pobedili Megu sa 80:73.

Košarkaši Mornara su prošli kroz jako težak period uoči duela sa Megom u petom kolo ABA lige. Barani su nedavno doživeli bolan udarac kada je od koronavirusa, preminuo jedan od omiljenih članova kluba, ekonom, Luka Macanović. Izabranici Mihaila Pavićevića su na parket izašli sa majicama na kojima je pisalo – „Naš drug, naš vedri duh“, a zatim je posle minute ćutanja u čast Luke Macanovića počela utakmica.

Veliko je bilo pitanje šta očekivati od Mornara koji je bio oslabljen neigranjem nekoliko igrača koji su još uvek u izolaciji, koji su preživeli veliki duhovni bol, a pre par dana i fizički, jer su uložili i poslednji atom snage kako bi trojkom Ajzeje Vajtheda sa zvukom sirene, u produžetku, pobedili Budućnost u Evrokupu.

Svima je poznato šta se sve izdešavalo u protekloh desetak dana, da nas je napustio častan i pošten čovek. Nadam se da će ovo biti poslednja posveta nekome, ova pobeda ide našem dragom Luki. Ne sumnjam da nas je gledao sa nebesa i da će nas gledati i ubuduće. Težak je momenat, igrači su bili neverovatno vezani za njega i plašio sam se pred ovu utakmicu. I da smo odigrali mnogo slabije i izgubili, ne bih im ništa zamerio”, rekao je Mihailo Pavićević i nastavio:

“Videli ste kako smo ušli u utakmicu, odbrana nije postojala u prvoj četvrtini, glave nisu bile prisutne na parketu. Do poluvremena smo se nekako stabilizovali, a u drugom je došla i koncentracija, pa smo znali šta treba da radimo u odbrani i napadu.”

Mornar već u utorak 3. novembra igra važan meč u „Topolici” protiv Ulma. Pobeda bi dovela Barane jako blizu plasmana u TOP 16 fazu Evrokupa.

Nadam se da ćemo se što pre oporaviti od šoka i kompletne situacije, da će se igrači koji su preležali koronu brzo priključiti. Prevelika je potrošnja zbog kratke rotacije, a utakmice stižu jedna drugu. Već u utorak nas čeka meč lopta protiv Ulma. Pobedom bi stigli baš blizu plasmana u drugu fazu Evrokupa. Moramo da stisnemo zube i da u periodu do povratka igrača napravimo što bolji rezultat”, zaključio je Pavićević.

Utakmica između Mornara i Ulma u šestom kolu Evrokupa, igra se u utorak 3. novembra sa početkom u 18 časova i 45 minuta, uz prenos na Sport Klubu.