Igokea bolja od Bosne u prvom meču finala

Ex-Yu lige 5. maj 201722:32 > 22:33
Igokea/Nenad Vuruna

U Aleksandrovcu je odigran prvi meč finalne serije plej ofa košarkaškog šampionata Bosne i Hercegovine, a Igokea je napravila prvi korak ka odbrani titule pobedom 87:71.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, u kojem je Bosna pružila dobar otpor favoritu i u nekoliko navrata imala rezultatsku prednost, Igokea je u nastavku uspela da slomi otpor gostiju.

Domaći su „prelomili“ utakmicu na početku treće četvrtine kada su napravili seriju 18:2 i došli do ubedljive prednosti od 16 poena.

Najefikasniji u ekipi Igokee bili su Džejms Robinson sa 19 i Blaž Mahković sa 17 poena, a u timu Bosne Maksim Šturanović je meč završio sa 19 poena dok je Vladimir Đorđević dodao 14 poena.

Finalna serija igra se na tri pobede, a druga utakmica na rasporedu je 10. maja u Sarajevu.