Bosna slavila protiv Studenta u Mostaru

Ex-Yu lige 4. nov 201822:49 > 22:51

U jedinom duelu odigranom u nedelju u košarkaškom šampionatu Bosne i Hercegovine Bosna Rojal slavila je na gostovanju Studentu u Mostaru.

Christian Petersen, Getty Images Sport

Bosna je do pobede u Mostaru došla rezultatom 100:97 iako na početku meča nije izgledalo kao da će gosti moći do pobede u trećem kolu šampionata jer je Student sredinom prve četvrtine vodio sa 13:3.

Ipak, Bosna uspeva da se probudi i da na kraju prve četvrtine bude tim koji ima prednost ali i da u nastavku kontrliše igru, čak su početkom drugog poluvremena došli i do +22.

Ni tu nije bio kraj, Student nije odustajao od ovog meča pa je pred poslednjih deset minuta zaostajao samo devet poena i na kraju uspeo da meč uvede u zanimljivu završnicu i na samo dva pona zaostatka na oko dva minuta pre kraja. Međutim, Bosna je sve rešila trojom Duraka za 92:87.

Majkl Malori je predvodio Bosnu sa 33 poena i osam asistencija, Emir Zimić je dodao 20 poena i 11 skokova, a Leland King 19 poena i devet skokova.

Vašington je kod domaćih ubacio 24 poena, Ćup je stao na 21, a Dželmo je dodao 17.