Široki stigao do 9. pobede, slavili Sloboda i Zrinjski

Ex-Yu lige 6. jan 201920:17 > 20:19
Christian Petersen, Getty Images Sport

Tri duela 11. kola košarkaškog šampionata Bosne i Hercegovine odigrana su u nedelju. Pobede su zabeležili košarkaši Širokog Brijega, Sloboda i Zrinjski.

Lider šampionata Široki Brijeg zabeležio je devetu pobedu u prvenstvu trijumfom protiv Vogošće u Sarajevu sa 76:73.

Nakon potpuno izjednačene prve četvrtine, Široki je dobrom odbranom uspeo da napravi razliku od osam poena pre odlaska na odmor i da u zanimljivom drugom poluvremenu sačuva vođstvo do konačne pobede.

Široki je do pobede predvodio Dario Dreznjak sa 21 poenom, a Ivan Karačić ga je pratio sa 15. Jure Tubac je dao 12 poena, a dvocifren učinak imao je i Goran Filipović koji je meč završio sa 10 poena.

U Vogošći je sa 22 poena najbolji bio Đorđe Mićić, 15 je dao Imran Fazlić, a sa 11 je duel završio Feđa Vuleta.

Sloboda je sa 103:89 slavila na gostovanju Bosni, a Zrinjski je u Mostaru bio bolji od Mrkonjić grada sa 88:77.