Ubedljive pobede Mrkonjić Grada i Vogošće

U dva duela 16. kola košarkaškog šampionata Bosne i Hercegoine pobede su u nedelju zabeležili Mrkonjić Grad i Vogošća.

Košarka

Jason O'Brien/Getty Images

Mrkonjić Grad je na svom parketu u nedelju bio bolji od Studenta i slavio sa 93:64 za devetu pobedu u sezoni kojom su prekinuli niz od dva poraza. Studentu je ovo 11. poraz, treći vezani.

Nakon prvih deset minuta domaći su bili na +10, a nakon katastrofalne druge deonice Mostaraca bilo je +22 za Mrkonjić Grad. Nešto bolja igra gostiju u nastavku nije mnogo pomogla, poraz je već bio upisan.

Vogošća je u Sarajevu sa 108:75 nadigrala Bosnu Rojal u duelu u kome je od početka do kraja bila bilji rival. Bosna nije uspela da se oporavi od -25 na poluvremenu, ali ni da smanji zaostatak pa je Vogišća rutinski stigla do pobede.