Streeter Lecka/Getty Images

Košarka

13.04.2019 | 23.57 > 00:08

Vodeći tandem ubedljiv u gostima

Košarkaši Širokog Brijega i Zrinjskog slavili su u mečevima petog kola doigravanja za šampiona prvenstva Bosne i Hercegovine protiv Sparsa i Mrkonjić Grada.

Košarka

Maddie Meyer, Getty Images Sport

Košarka

Sparsi su u Sarajevu u derbiju kola sa drugog mesta dočekali lidera Široki Brijeg. Međutim, to je bilo sve samo ne derbi. Samo u prvoj četvrtini domaćin je bio na nivou koji se očekivao i dobio taj deo igre 20:15. Ostatak je pripao gostima, koji su bili dominantni naročito u drugoj i trećoj četvrtini, koje su kombinovano dobili 54:35. Na kraju zaslužena pobeda 83:69 i ostanak na prvom mestu sa skorom 4-1. Kod pobednika Mateo Dreznjak i Filip Kraljević bili su najefikasniji sa po 20 poena, a na drugoj strani Kenan Bajramović sa 17.

Poraz Sparsa iskoristio je Zrinjski, koji je slavio u Mrkonjić Gradu 85:71. Posle uraganske prve četvrtine i rezultata 35:14, verovatno se svakak osoba u sali mogla zakleti da je to to, što se tiče konačnog pobednika. Ali u drugih 10 minuta domaći tim uzvraća na spektakularan način i dobija tu četvrtinu 27:8 za samo minus dva na poluvremenu. Bili su u igri praktično do poslednje četvrtine, a onda je Zrinjski prelomio meč odličnom odbranom, pošto je primio samo 14 poena a postigao 25. Kod pobednika dominirao je Robert Rikić sa 29 poena i 12 skokova. Na drugoj strani Gojko Sudžum zabeležio je 14. Zrinjski je sada na deobi drugog mesta sa skorom 3-2, koliko još imaj u Sparsi i Vogošća. Mrkonjić Grad i dalje nema pobedu.