Majstorice rešavaju finaliste

Ex-Yu lige 8. maj 201921:36 > 21:37
ABA, Zrinjski/Ivica Mucic

Posle pobeda Širokog i Sparsa u prvim mečevima polufinalnih serija plej-ofa šampionata Bosne i Hercegovine Sloboda i Zrinjski su uzvratili u revanšim, tako da će finalisti biti poznati posle majstorica.

Ove sezone Široki i Sloboda sastali su se čak pet puta pre revanša polufinala i svih pet puta slavio je Široki. Međutim, došlo je vreme za vraćanje dugova i to u velikom stilu. Slavila je Sloboda u Tuzli 82:72 i tako najavila vrelu majstoricu. Gotovo od samog starta domaćin je bio u vođstvu i na kraju došao do vredne pobede. Kod pobednika briljirali su Zlatko Jovanović sa 22 poena i šest asistencija, kao i Milivoje Brozović sa 20 pogodaka uz šest skokova. Na drugoj strani Jure Zubac je sa 14 poena uz devet skokova bio najzapeženiji. Majstorica će se igrati na terenu Širokog.

U drugoj seriji očekivala se ipak ovako neizvesna borba. Sparsi su dobili prvi meč 88:81, ali je Zrinjski uzvratio u Mostaru 70:65. Odlučujuća je bila treća četvrtina koju je domaći tim dobio 25:10 i tako pred poslednjih 10 minuta stekao +17, što ekipa iz Sarajeva ipak nije mogla da prestigne, iako su prišli do kraja na -5. Najzaslužniji za pobedu domaćina bio je Robert Rikić sa 28 poena i sedam skokova. Na drugoj strani Slobodan Jovanović bio je najefikasniji sa 14 pogodaka. Odlučujući treći meč igra se na terenu Sparsa u Sarajevu.