Spars i Široki odlučivaće o šampionu BiH

O tituli košarkaškog šampiona Bosne i Hercegovine odlučivaće Spars i Široki Brijeg.

Široki, Sloboda

Printscreen

O učesnicima finala košarkaškog šampionata odlučivale su majstorice u obe serije. Spars je pobedom u trećem meču slavio sa 79:71 protiv Zrinjskog, a Široki Brijeg je sa 74:72 savladao Slobodu.

Spars je u trećem meču polufinala već nakon prve četvrtine bio na +7, a na poluvremenu je prednost tima sa grbacice bila za poen veća (45:37).

Zrinjski nije dozvoljavao Spasrima da se odlepe na veću razliku, ali nije uspevao ni da nadoknadi zaostatak.

Nemanja Protić je predvodio Spars sa 20 poena, Ibrahim Durmo je ubacio 13, a Sandri Grubelić 10 poena. Na drugoj strani Aleksandar Sokolović je ubacio 18, a Marko Ramljak 13 poena.

Drugog finalsitu dobili smo nakon pobede Širokog protiv Slobode 76:72.

Prvih deset minuta proteklo je u dominaciji Širokog koji je ubacio 30 poena i imao +14 nakon prve deonice. Usledila je značajno slabija druga četvrtina domaćih, ali je prednost porasla sa +16.

Ipak, Sloboda se vratila u meč u trećoj četvrtini koju je dobila sa 25:11 pa smo ušli u zanimljivu završnicu koja je na kraju ipak pripala Širokom koji je sa 19 poena i sedam skokova predvodio Mateo Dreznjak. Pratili su ga Goran Filipović sa 14 i Jure Zubac sa 13 poena. Na drugoj strani najbolji je bio Danilo Šibalić sa 18 poena, 15 je dao Milivoje Božović, a dva poena manje Zlatko Jovanović.