23.05.2019 | 22.00 > 22:03

Sparsi korak do istorijske titule!

Košarkaši Sparsa iz Sarajeva na korak su do istorijskog uspeha i osvajanja titule u šampionatu Bosne i Hercegovine.

KK Spars/Damir Hodžić

Ekipa iz prestonice BiH je u trećoj utakmici finalne serije napravila brejk i u gostima je savladala Široki, tim koji je u doigravanje ušao sa prve poziciji, rezultatom 84:80.

Sparsi će u nedelju pred svojim navijačima imati prilikuda ostvare treći trijumf i prvi put u istoriji podignu šampionski trofej.

Široki je bio nešto bolji u prvom poluvremenu, koje je dobio 42:38, a ključna je bila poslednja četvrtina. Gosti iz Sarajeva su u odlučujućim trenucima bili mnogo smireniji, izdržali su pritisak domaće šublike, i taj deo meča dobili 25:19 za veliki trijumf u Hercegovini.

Iskusni Kenan Barjanović je predvodio Sparse sa 21 poenom i 6 skokova, Slobodan Jovanović je dodao 16, Ibrahim Durmo 14, uz 13 skokova, a Kenan Kamenjaš 12.

U domaćoj ekipi Mateo Srežnjak je zabeležio 19, Filip Kraljević 17, a Goran Filipović 12 poena.

Široki je poslednji put prvak Bosne i Hercegovine bio 2012. godine.