Košarka

12.10.2019 | 21.23 > 21:25

Široki i Leotar startovali pobedom

NK Široki Brijeg

Košarkaši Širokog Brijega pobedili su Zrinjski u Mostaru u prvoj utakmici nove sezone Prve lige Bosne i Hercegovine rezultatom 98:83.

Košarka lopta

Ethan Miller Getty Images Sport

Branilac titule je ključnu prednost stekao u drugoj i trećoj deonici, kad je stekao velikih +18 i već na ulasku u poslednjih 10 minuta rešio pitanje pobednika.

Najefikasniji kod Širokog bio je Mato Čolak sa 21 poenom, dok je Zrinjski Krsto Bjelica upisao 24 poena.

Leotar je kao gost savladao Sparse 74:65, a do trijumfa je stigao u poslednja tri minuta kad je domaćin ubacio samo dva poena

Marko Rikalo je zabeležio 23 poena za ekipu iz Trebinja, dok je za Sparse Adin Vrabac ostvario 15.