Leotar kroz produžetak protiv Bratunca do druge pobede

Ex-Yu lige 26. okt 201922:25 > 22:26
Maddie Meyer, Getty Images Sport

U subotu su u košarkaškom šampionatu Bosne i Hercegovine odigrana četiri meča. Pobede su slavili košarkaši Leotara, Kaknja, Proma i Slobode.

Košarkaši Leotara u Trebinju su došli do druge pobede u sezoni savladavši u meču trećeg kola Bratunac nakon produžetka. Leotar je slavio 88:81.

Ekipa iz Trebinja bolje je otvorila meč i nakon prvih deset minuta imala je pet poena prednosti. Ipak, gosti su bili tim koji je vodio na poluvremenu, mada samo sa jednim poenom.

Igra u serijama nastavljena je u trećoj četvrtini koja je pripala domaćinu, ali tri poena prednosti nisu bila dovoljna.

Leotar je praktično imao pobedu u rukama, ali je Bratunac u finišu uspeo da izbori produžetak u kome je u potpunosti dominirao Leotar koji je dodatnih pet minuta dobio rezultatom 11:4.

Leotar su do pobede predvodili Rikalo sa 19 poena, Šakotić je dodao 16, a po 12 su postigli Aleksić i Andrejević.

U Bratuncu se istakao Pilčević sa 16 poena, pratili su ga Pantić sa 15 i Ćup i Vučućević sa po 13.

Leotar sada nakon tri kola ima dva trijumfa, a Bratunac je nakon dve vezane pobede prvi put poražen.

U ostalim mečevima Kakanj je na svom patketu bio bolji od Širokog Brijega 81:79, Promo je nadigrao Čapljainu 78:63, a Vogišća je kod kuće poražena od Slobode koja je slavila 78:72.