Mateo Dreznjak sa 35 poena vodio Široki do preokreta

Ex-Yu lige 14. dec 201921:09 > 21:11

Tri meča odigrana su u subotu u košarkaškom šampionatu Bosne i Hercegovine. Uspešni su bili lideri prvenstva Široki Brijeg i Spars. Pobedu je slavio i mostarski Zrinjski.

Lider na tabeli Široki Brijeg do osme pobede u sezoni došao je na svom parketu protiv Laste iz Čapljine rezultatom 89:81.

Prva četvrtina protekla je u znaku gostujućeg tima koji je nakon 10 minuta igre imao osam pena prednosti.

U nastavku je Široki ipak uspeo da preokrene meč u svoju korist i na kraju dođe do pobede do koje su ga predvodili Mateo Dreznjak sa 35 poena i po šest skokova i asistencija, Ivan Karačić sa 17 poena i osam asistencija te Mateo Čolak sa 12 poena i Dario Dreznjak sa 11.

Na drugoj strani najbolji su bili Vladimir Ivelja sa 24 i Milan Lužaić sa 22 poena. Matija Milin dodao je 16.

Spars je do osme pobede doašo na gostovanju Promu 66:54.

Promo je odlično otvorio meč, imao je deset poena prednosti nakon 10 minuta i četiri na poluvremenu.

Spars je u trećoj četvrtini prešao u vođstvo da bi protivnika dokrajčio u poslednjih deset minuta – Promo je u tom periodu postigao samo pet poena.

Spars su predvodili Kenan Kamenjaš sa 14 poena i 11 skokova i Enis Memić i Nedim Buza sa po 10 poena.

U ekipi domaćina istakao se Ervin Kerlb sa 15 poena, osam skokova i pet asistencija.

Zrinjski je u Mostaru bio bolji od Slobode 80:74.