Lennart Preiss/Bongarts/Getty Images

Košarka

01.03.2020 | 20.52 > 21:09

Široki pao u Tuzli

U derbiju 19. kola šampionata Bosne i Hercegovine Sloboda je u Tuzli savladala Široki 77:64.

KK Sloboda Tuzla

KK Sloboda/Darko Zabus

Prvo poluvreme pripalo je gostima, koji su meč dočekali sa drugog mesta na tabeli. Posle prvog poluvremena bilo je +5 za Široki, ali u trećoj četvrtini Sloboda je odigrala odličnu odbranu, primila samo 13 poena i preokrenula na 51:43. U četvrtoj četvrtini rutinski je domaćin odradio posao i došao do pobede koja ga učvršćuje na četvrtom mestu.

Kod pobednika Robert Rikić bio je najefikasniji sa 18 poena. Na drugoj strani Goran Filipović i Filip Kraljević postigli su po 11 poena i oni su bili jedini dvocifreni u gostujućem timu.

Široki je drugi sa skorom 15-4, imaju pobedu manje od Igokee i utakmicu više. Sloboda je četvrta sa skorom 11-8, dve pobede manje od trećeplasiranih Sparsa. U drugom meču dana Promo je u gostima savladao Vogošću 114:88.