Patrick Smith/Getty Images

Košarka

19.10.2020 | 18.44 > 18:51

Čapljina ubedljivo do prvenca

U utakmici trećeg kola košarkaškog šampionata Bosne i Hercegovine u dueli dve ekipe bez pobede u prva dva kola, Čapljina je na svom terenu ubedljivo savladala Bratunac 96:79.

Košarkaška lopta

SK

Prava borba viđena je samo u prvoj čertvrtini, koju je domaćin dobio 25:24, iako su gosti imali i šest poena prednosti. A onda se na početku druge četvrtine domaćin serijom 8-0 odlepio na +9, a kasnije samo nastavio da diže prednost. Ona je najviše iznosila 30 poena (83:53) na početku četvrte četvrtine, tako da konačnih 17 razlike i ne deluju loše po goste.

Kod pobednika Naletić je bio najefikasniji sa 23 poena, dok je na drugoj strani Pešić zabeležio 20.

Čapljina je skočila na šesto mesto sa skorom 1-2, dok Bratunac pored Borca ima jedini sva tri neuspeha.