Košarka

22.11.2020 | 21.38

Široki ne da čelnu poziciju

KK Igokea

U jedinom nedeljnom susretu 8. kola šampionata Bosne i Hercegovine favorizovani tim Širokog Brijega je naizgled lako izašao na kraj sa ekipom Mladosti iz Mrkonjić Grada - 86:74.

Košarkaška lopta

Rob Carr, Getty Images Sport

Na početku meča je vođena ravnopravna borba, ali su domaći furiozno do kraja prve četvrtine odmakli na “plus 12”. Tu razliku je Široki održavao i u drugom periodu, ali su se borbeni gosti primakli na 40:37 u 20. minutu.

Početkom drugog poluvremenau gosti su još držali priklučak, a onda je lider lige BiH dodao gas i odmakao na dvocifrenu prednost. Međutim i u poslednjoj deonici uporni i borbeni gosti se primiču na dva, tri poena minusa, ali domaći u samom finišu kreću u silovit, odlučujući juriš i obezbeđuju kapital za miran trijumf.

Ekipu Širokog Brijega do pobede je predvodio Rašon Dejvis, koji je postigao 19 poena i dodao 5 skokova i 7 skokova, dok je u timu Mladost bolji od ostalih bio Jovan Đorđević - Marinković sa 20 poena i 5 skokova.

Poredak na tabeli: Široki Brijeg 5-1, Spars 5-0, Čelik 4-2, Sloboda i Promo 3-3, Zrinjski 4-0, Kakanj 2-4, Leotar I Bosna 2-3, Bratunac 1-4, Čapljina i Mladost 1-3, 0-4.