Getty Image/ Pool

Košarka

14.02.2019 | 11.39 > 11:42

Knežević za SK: Nema iznenađenja, odbrana je ključ

Finalni turnir Kupa Crne Gore počinje u petak. U 17 časova snage će u dvorani “Morača” odmeriti Sutjeska i Lovćen, a u 20 časova će na parket isrčati igrači Budućnosti i Mornara.

Draško Knežević

KK Lovćen 1947/Novak Abramovič

Mnogi su meč između Budućnosti koja brani trofej i Mornara koji je aktuelni šampion Crne Gore proglasili finalom pre finala, ali momci sa Cetinja i iz Nikšića su tokom ABA 2 lige pokazali da imaju kvalitet i potencijal, da imaju šta da pokažu, odnosno da u jednom meču mogu da naprave čudo protiv favorita na papiru u finalu.

Pre pomenutog finala koji je na programu u subotu sa početkom u 19 časova, ljubitelji košarke u Crnoj Gori uživaće u ukršaju Sutjeske i Lovćena, koji su sve do same završnice bili u borbi za plasman u polufinale ABA 2 lige. Sada je ostala samo Sutjeska.

U dosadašnjem delu sezone, Lovćen i Sutjeska su četiri puta odmeravali snage. Cetinjani su dva puta slavili u šampionatu Crne Gore, a Sutjeska je dva puta bila bolja u ABA 2 ligi. Dilema je ko će povesti sa 3-2 u međuosnom skoru, ko će u finale Kupa?

Svi u timu verujemo da će to biti Sutjeska. Svesni smo na osnovu iskustva iz prethodnih mečeva da nas očekuje pakleno težak posao i velika borba. Iznenađenja su isključena, jer se jako dobro poznajemo. Šta je ključ uspeha? Kako stići do finala? Odgovor je jednostavan. Odbrana je najvažniji element u meču koji sledi. Ekipa koja defanzivne zadatke odradi na vrhunskom niovu, imaće priliku da se bori za trofej protiv velikog favorita. Potpuno je svejedno da li će to biti Budućnost ili Mornar. O finalu ne razmišljamo, razmišljamo samo o tome da odbranu protiv Lovćena odigramo najbolje što možemo, najbolje što znamo”, naglasio je Draško Knežević za Sport Klub.

Draško Knežević je reprezentazivac Bosne i Hercegovine. Bio je na širem spisku za prethodni FIBA prozor ali je zbog virusa morao da preskoči pomenutu akciju državnog tima koji je ostao bez šansi da se nađe na Mundobasketu, pa sada radi na stvaranju nove mlade ekipe.

Knežević koji je letos stigao u Sutjesku iz Bosne, u dosadašnjem delu ABA 2 lige u kojoj Nikšićani na tri kola pre kraja imaju dobre šanse da se nađu u polufinale ostvario je učinak od 13 poena, 4.3 asistencije i 2.5 skokova po meču, ponovo je na širem spisku Bosne i Hercegovine, ali sada je fokus usmeren ka duelu protiv Lovćena.

Podsećanja radi, jedina ekipa koja je od osamostaljivanja Crne Gore uspela da “otme” trofej ekipi Budućnosti bila je upravo Sutjeska koja je slavila na finalnom turniru Kupa koji je organizovan 2013. godine u Tivtu. Sutjeska je u finalu pobedila Budućnost, a MVP finalnog turnira bio je Marko Ćalić koji se letos vratio u Sutjesku iz Mornara sa kojim je osvojio titulu u Crnoj Gori.