Vujošević za SK: Želimo iz Nikšića u finale

Crna Gora 16. maj 201912:32 > 12:33
ABA, KK Mornar Bar

Rođeni Nikšićanin Radoje Vujošević dao je značajan doprinos na putu ka pobedi Mornara protiv Sutjeske u prvom meču polufinalne serije – 88:74.

Stameni centar koji može da se pohvali da je kao i Marko Ćalić koji je letos iz Mornara prešao u Sutjesku, osvojio jedina dva trofeja koja nije uspela Budućnost (Sutjeska uzela Kup 2013. godine, a Mornar titulu prošle sezone), sa optimizmom gleda na meč koji se u petak igra u Nikšiću.

Sutjeska je pokazala da ima kvalitet i potencijal.Odigrala je na izuzetno visokom nivou u prvom poluvremenu, imala je prednost, držala je meč u egalu. Tokom treće deonice smo pojačali stepen agresivnosti u odbrani, stigli su poeni iz tranzicije, mnogo disciplinovanije smo igrali u napadu, pa smo na kraju, zasluženo stigli do pobede i vođstva u seriji“, naglasio je Radoje Vujošević za Sport Klub posle meča i nastavio:

Da li možemo da izborimo plasman u finale već u petak? Teško je proceniti. Pobedu niko ne može da obeća. Sutjeska nas je nedavno nadigrala na svom parketu. Ono što možemo da obećamo je borba od prvog do poslednjeg minuta, mada nam svima ponestaje snage i energije jer je ritam utakmica ubitačan. Moramo da budemo agresivni u odbrani i disciplinovani u napadu, ako želimo, a želimo do pobede u Nikšiću“.

Utakmica između Sutjeske i Mornara igra se u petak sa početkom u 19 časova, a u isto vreme snage će odmeriti Lovćen i Budućnost. Podgoričani i Barani vode u seriji sa 1-0 i samo ih jedna pobeda deli od plasmana u finale.