Budućnost posle preokreta dobila Himki

Crna Gora 27. avg 20190:18 > 0:22
KK Budućnost Voli

Košarkaši Budućnosti pobedili su Himki 83:74 u prijateljskoj utakmici koja je odigrana u Kranjskoj Gori.

Izabranici Slobodana Subotića iznenadili su ekipu koja će naredne sezone igrati u Evroligi i koja je tokom prelaznog roka angažovala nekoliko vrhunskih igrača.

Izabranici Slobodana Subotića u prvom poluvremenu nisu našli rešenje za sjajan napad Himkija, pa je rival na odmor otišao sa 13 poena prednosti (52:39). U obe četvrtine Podgoričani su primili po 26 poena, da bi se situacija drastično promenila u nastavku.

Budućnost je treći kvartal dobila sa 18:6 i rezultatski se vratila u meč, da bi na istom nivou odigrala i završnih deset minuta za slavlje nad respektabilnim protivnikom.

Najefikasniji u podgoričkom timu bio je Skot Bamfort sa 21 poenom, Džastin Kobs je dodao 17, Hasan Martin i Milić Starovlah po 11, dok je Danilo Nikolić meč okončao sa sedam pogodaka.

Poeni Himkija nisu bili dostupni jer je utakmica bila zatvorenog tipa, pa smo poene Budućnosti dobili od stručnog štaba. Obe ekipe su bile oslabljene u kontrolnom meču koji je ostao iza nas. U sastavu Himkija nije bilo reprezentativaca Rusije i internacionalaca koji će igrati na Mundobasketu, a u sastavu Budućnosti nije bilo Nikole Ivanovića, Petra Popovića i Suada Šehovića.

Šampion Crne Gore očekuje još jedna utakmica u Kranjskoj Gori, protiv Nižnji Novgoroda, u četvrtak od 17 časova.