Kašćelan: Splićani su dokazali da su bolji

Košarkaši Lovćena odigrali su kao što su i obećali, hrabro, disciplinovano i agresivno u Splitu. Nastojali su da stignu do iznenađenja, ali…

Zoran Kašćelan

KK Budućnost Voli

Ali, igrali su samo jedno poluvreme, onako kako su želeli i hteli. Izabranici Zorana Kašćelana su agresivnom odbranom uspeli da zatvore sve prilaze svom košu, uspeli su da nautrališu šut za tri poena, ofanzivni skok, poene iz tranzije. U pitanju su najjači aduti Splita.

S druge strane, Miloš Popović, Milutin Đukanović i Mašan Vrbica su nalazili rešanja za defanzivnu postavku Splita, pa je Lovćen posle prve deonice vodio sa 24:14, na poluvremenu sa 36:27. Međutim, sve je palo u vodu tokom treće deonice, koju je Split uz sjajnu igru u oba pravca dobio sa 28:15.

"Zaslužena pobeda Splita. Znali smo da nas čeka veliki izazov, da je Split jedna od najboljih ekipa u ABA 2 ligi. Odlično smo otorili utakmicu. Uspeli smo u nameri da budemo konkurentni, tačnije rečeno bili smo bolji rival. U prvom poluvremenu smo pokazali mnogo energije u oba pravca, uspeli smo agresivnom odbranom da zbunimo rivala, koji je ruku na srce i promašio nekoliko otvorenih šuteva. Imali smo prednost, pojavila se nada da možemo do iznenađenja, ali u nastavku meča, Split je pokazao da je bolji, opravdao je ulogu favorita i ponavaljam, zasluženo stigao do pobede. Nismo se predavali, pokušali smo da se vratimo, ali…” rekao je trener Lovćena Zoran Kašćelan na pres konferenciji i nastavio:

Odmah se okrećemo obavezama koje nas očekuju u nastavku sezone, a drago mi je da su mladi igrači Lovćena imali priliku da zaigraju u legendarnoj dvorani. Siguran sam da će im utakmica sa Splitom biti dodatni motiv za rad, a samim tim i za bolje rezultate u nastavku sezone”.

Podsećanja radi, Lovćen je na početku sezone pobedio Sutjesku u derbiju drugog kola ABA 2 lige, a u regionalnom takmičenju je poražen u gostima od Borca iz Čačka i Splita.

U domaćem šampionatu, Cetinjani su poraženi od Sutjeske, a za vikend ih očekuje prilika za popravni u vidu duela sa ekipom Zete.