Patrick Smith/Getty Images

Košarka

13.02.2020 | 20.48 > 20:50

F4: Mornar nadigrao Sutjesku, sledi Budućnost

Posle izuzetno uzbudljivog polufinalnog duela u kojem je Budućnost uz mnogo sreće nadoknadila minus od 18 poena i pobedila Lovćen sa 71:68, u drugom polufinalu, Mornar je nadigrao Sutjesku sa 90:53.

KK Mornar

Svetozar Janičić, Sport klub

Na krilima velike pobede koju su ostvarili u minulom kolu ABA lige kada su na pleća bacili Crvenu zvezdu u Baru izabranici Mihaila Pavićevića su sjajno počeli meč i besprekorno odigrali prvu deonicu protiv Sutjeske.

Uz 14 poena Lensa Herisa i 10 Milka Bjelice, Barani su vodili sa 39:12. Već u tom trenutku je bilo jasno da će u velikom finalu igrati Mornar i Budućnost. U nastavku meča, košarkaši Mornara su bez problema, uz maksimalnu uštedu energije priveli meč kraju.

Najefikasniji u sastavu Mornara bili su Milko Bjelica sa 19, Vukota Pavić sa 14, Lens Heris sa 14, Sead Šehović sa 13 poena. Kod Sutjeske, bolji od ostalih bili su Ismet Sejfić sa 17, Boris Lalović i Miloš Vujović sa po šest poena.

Veliko finale je na programu u petak sa početkom u 18 časova. Trofej brani Budućnost, a Barani pred svojim navijačima žele da stignu do drugog trofeja u istoriji kluba.