KK Budućnost Voli

Košarka

14.02.2020 | 20.37 > 20:38

Mijović: Zasluženo slavlje, idemo dalje...

Trener Budućnosti bio je ljut kao ris posle pobede nad ekipom Lovćena u polufinalu Kupa – 71:68. Ali, zato je bio neizmerno srećan posle finala u kojem je njegov tima slavio protiv Mornara sa 92:83.

Petar Mijović

Pokazali smo dva lica na finalnom turniru Kupa, jedno protiv Lovćena i drugo protiv Mornara. Protiv Cetinjana smo počeli da igramo tek kada smo imali minus od 18 poena. Na kraju smo imali i sreće. Protiv Mornara smo se borili od prvog do poslednjeg trenutka i zasluženo slavili. Bilo je padova, imali smo problema kao i kompletan region da zaustavimo induvidualni kvaliteta Barana, na kraju smo uspeli u tome i čestitam igračima“, rekao je Petar Mijović pre nego što je od pomenutih igrača poliven šampanjcem, a zatim nastavio:

Idemo dalje. Okrećemo se obavezama koje slede, a naravno da bih voleo da me igrači ponovo zaliju šampanjcem. U narednom kolu ABA lige ponovo igramo protiv Mornara i ponovo očekujem bespoštednu borbu. Objektivno Partizan i Zvezda slove za favorite kada je reč o osvajanju titule u regionalnom takmičenju, ali ja verujem da momke koje vodim, koji imaju ogromnu srce i karakter, mogu da se umešaju u borbu za tron“.

Budućnost nema mnogo vremena za slavlje jer već 3. marta igra protiv Mornara u ABA ligi. Do kraja ligaškog dela su ostala još tri kola, a borba za titulu je praktično već počela.