Hrvatska zabeležila drugu pobedu, Turska 0-2

Eurobasket 24. feb 202021:17 > 21:18
FIBA Basketball

Košarkaši Hrvatske zabeležili su drugu pobedu u grupi D kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, pošto su u gostima savladali Holandiju 69:59.

Ekipa Veljka Mršića do pobede je došla zahvaljujući fantastično odigranoj poslednjoj deonici koju je dobila sa 22:8.

Prethodno se ujednačena borba vodila tokom prvog poluvremena. Holanđani su potom preuzeli inicijativu, pa su tokom treće četvrtine imali i sedam poena viška. Ipak, na kraju su domaći sasvim posustali, te su dozvolili rivalu da meč završi serijom 9:0.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Roko Leni Ukić sa 14 poena i šest asistencija. Mateo Drežnjak je dodao 13, a Darko Planinić 12.

Na drugoj strani Janik Frank je ubacio 11 poena.

Hrvatska je prva u grupi sa dve pobede, pošto je prethodno bolja bila i od Švedske. Holandija je pretrpela prvi poraz, jer je u prvom kolu bila bolja od Turske.

Švedska je u drugom meču u Stokholmu nanela drugi poraz Turskoj – 87:80. Ludvig Hakanson je bio najbolji sa 23 poena i 8 skokova, a Johan Lofberg je dodao 14. Goste je predvodio Sertač Šanli sa 23 poena, a Melih Mahmutoglu je upisao 17.