EL: Darušafaka prva pobedila CSKA, dabl-dabl Teodosića

Euroleague 16. nov 201620:03 > 20:14
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Darušafake naneli su u Istanbulu prvi poraz aktuelnom prvaku Evrope, moskovskom CSKA u 7. kolu Evrolige - 91:83. Turski tim sada ima učinak 6-2.

Darušafaki je prijala privremena selidba iz „Folksvagen arene“ u dvoranu „Abdi Ipekči“ i već u 8. minutu domaći su imali velikih 17 poena prednosti – 24:7, uz briljantnu rolu Džejmsa Andersona (13 poena, 3-3 za tri).

Turski tim je sigurnu prednost održavao odličnom odbranom i najboljim napadačkim izdanjem ove sezone i na poluvremenu Darušafaka je imala +12 (49:37).

Serijom 11:2 „armejci“ su u 25. minutu uspeli da se približe raspoloženim domaćinima (55:48), ali je Darušafaka imala spreman odgovor. Razigrao se Adrien Moerman, trojku je pogodio Birkan Batuk i tim Dejvida Blata je u poslednju četvrtinu upao sa velikih 73:57.

Ipak, Moskovljani su trojkama Teodosića, Džeksona i Hrjape otvorili poslednji period (73:66) i završnicu učinili uzbudljivijom.

Prvom trojkom De Koloa na tri i po minuta pre kraja meča CSKA je došao na samo minus 5 (82:77).

CSKA je u samoj završnici prednost rivala smanjio na pola koša (84:83), međutim, trojkom Vila Klajburna na nešto više od pola minuta pre kraja Darušafaka je napravila odlučujući korak ka važnom trijumfu – 89:83.

Najefikasniji u domaćoj ekipi bio je Anderson sa 20 poena, Bred Vonamejker je postigao dva manje, uz 5 skokova i 7 asistencija, Klajburn 14, Moerman 11…

Kod „armejaca“ Nando De Kolo je upisao 23 poena, 5 skokova, 7 asistencija i 8 izgubljenih lopti, Kori Higins 17 koševa, a Miloš Teodosić 15 poena (2-4 za dva, 2-8 za tri, 5-5 slobodna bacanja), 10 asistencija i po dva skoka i izgubljene lopte.