EL: Olimpijakos zaustavio Barsu, Žalgiris ubedljiv

Euroleague 16. nov 201620:41 > 20:43
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Olimpijakosa u jednom od evroligaških klasika u dvorani "Mira i prijateljstva" u Pireju pobedili su Barselonu sa 59:52 u 7. kolu Evrolige. U Kanuasu Žalgiris je bio ubedljiv protiv Galatasaraja - 87:75.

Crveno-beli su od starta meča diktirali tempo i njihov četvrti trijumf, prvi posle dva vezana poraza, nijednog trenutka nije dolazio u pitanje.

Katalonci su u Pireju prekinuli seriju od tri uuastopne pobede i sada imaju identičan skor kao grčki velikan i još tri tima.

Olimpijakos je u nekoliko navrata imao maksimalnih +11, a gosti su pripretili na minut i po pre kraja utakmice – 56:51.

Međutim, do kraja utakmice u strelce su se upisali samo Birč i Spanulis sa penala za konačnih 59:52.

Crveno-bele je predvodio Vasilis Spanulis sa 15 poena (3-6 za tri) i 6 asistencija, dok je Nikola Milutinov za 14 minuta postigao 2 poena (1-2 za dva), uz 4 skoka i 2 asistencije.

Katalonci su i u Pireju igrali bez Džastina Dolmana, Huana Karlosa Navara i Pau Ribasa, a istakli su se Džonatan Holms sa 13 i Tajris Rajs sa 11 poena. Mladi srpski reprezentativac Stefan Peno nije ulazio u igru.

Olimpijakos u petak gostuje velikom rivalu Panatinaikosu, dok Barselona dočekuje Real Madrid.

Žalgiris je prekinuo seriju poraza i u drugoj pobedi u EL Brok Motum je zabeležio 24 poena (3-4 za tri) i 6 skokova, dok je Leo Vesterman upisao 16 poena, 7 skokova i 6 asistencija.

Galatasaraj je sa samo jednom pobedom ostao usamljen na dnu tabele. U ekipi iz Istanbula Sinan Guler je postigao 15, Blejk Šilb 12, a Džastin Dentmon i Emir Preldžić po 11 poena. Vladimir Micov je za 32 minuta zabeležio 5 poena (1-6 za dva, 1-2 za tri), 5 skokova i po 3 asistencije i ukradene lopte.

U prvom duelu današnjeg programa Darušafaka je nanela prvi poraz moskovskom CSKA.