EL: Džejms uz zvuk sirene, veče Ljulja i Lekavičijusa

Euroleague 24. feb 201722:03 > 23:37
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Panatinaikosa u neverovatnoj završnic pobedili su Uniks, Real je u Madridu lako izašao na kraj sa Darušafakom, dok je Žalgiris drugim trijumfom protiv Brose Bakseta ove sezone ostao u trci za plasman u četvrtfinale Evrolige.

Panatinaikos je uz mnogo sreće pobedio Uniks u OAKA dvorani sa 83:82, iako su gosti iz Kazanja u većem delu utakmice bili bolji rival.

Tim trenera Jevgenija Pašutina je na startu poslednjeg perioda imao i najvećih +10, ali je PAO uspeo da se vrati i poenima Kris Singltona izjednači na 80:80.

U sledečem napadu domaći igrači su ciljano faulirali Latavijusa Vilijamsa, ali je Amerikanac ubacio oba slobodna bacanja za 82:80 na 8 sekundi pre kraja meča.

Međutim, važan trijumf grčkom velikanu u borbi za što bolju poziciju pred plej-of doneo je neverovatnom trojkom Majk Džejms bukvalno u poslednjim trenucima utakmice.

Najefikasniji u domaćoj ekipi bili su Burusis sa 15, Singlton sa 14, Rivers sa 10, odnsono Gebrijel i Đentile sa po 10 poena. U redovima Uniksa Lengford je zabeležio 21 poen, Kolom 17, Vilijams 13, a srpski internacionalac Danilo Anđušić 8 (1/1 za dva, 1/3 za tri, 3/4 slobodna bacanja), uz skok za 12 minuta provedenih na terenu.

Real je u Madridu bio ubedljiv protiv Darušafake – 101:83 i ostao je usamljen na prvom mestu na tabeli, uz obezbeđenu vizu za plej-of.

Gosti iz Istanbula nijednog trenutka nisu bili ravnopravan rival „kraljevskom klubu“ i ovim porazom ostali su jedno mesto ispod plej-of crte.

Briljirao je Serhio Ljulj sa 26 poena (3/4 za dva, 6(7 za tri), od čega 19 u prvoj četvrtini, i 8 asistencija. Otelo Hanter i Trej Tompkins su postili po 14, a Entoni Rendolf 13. Dobar je bio i Luka Dončić sa po 5 poena i skokova i 7 asistencija.

U Darušafaki je odskočio Džejms Anderson sa 18 poena, Bred Vonajejker je upisao 15, a Ante Žižić 11 i 10 skokova.

Litvanski prvak je slavio u Bavarskoj sa 91:86, uz partiju života Lukasa Lekavičijusa.

Gosti iz Kaunasa vodili su celo prvo poluvreme, igrali izuzetno dobro, ali su Nemci u trećem periodu „zategli“ u odbrani i u poslednji 10 minuta ušli su sa minimalnom prednošću – 68:67.

Međutim, tim Šarunasa Jasikevičiujusa je poslednjem periodu odgovorio istom merom i odličnom timskom odbranom uspeo da primiri domaći tim.

Lekavičijus je dva minuta pre kraja pogodio za 83:77, a u penal završnica Edgaradu Ulanovas je pogodio svih 6 penala.

Sjajni Lekavičijus je meč završio sa 29 poena (5/5 za tri, 6/7 za dva), Paulius Jankunas je dodao 24, dok je Ulanovas upisao 11 poena.

Za Brose nije Janis Strelnieks (odsustvovaće mesec dana), a sa po 17 poena odskočili su Nikolo Mesi i Danijel Tajs.