EL: Barsa trojkama slomila Zvezdu

Euroleague 24. mar 201720:22 > 22:42
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Barselone 67:54 u jednom od odlučujućih utakmica u borbi za plasman u plej-of.

Crveno-belima je trijumf bio imperativ, pogotovo posle pobede Darušafake, ali su trećim porazom u poslednje četiri utakmice do krajnjih granica zakomplikovali borbu za mesto u doigravanju.

Zvezda sledeće nedelje dočekuje Uniks, Darušafaka ide u Bamberg i kako sada stvari stoje duel poslednjeg kola sa timom Dejvida Blata u Istanbulu će biti presudan.

Beograđani su i u „Blaugrani“ imali pomoć navijača, ali u igri srpskog šampiona i te kako se osećala važnost ove utakmice. Šut za tri poena nije služio Radonjićeve izabranike, a nedovoljno oporavljeni Stefan Jović je pokušao da pomogne, ali je izdržao samo tri minuta.

I pored svih problema, Zvezda se dobro držala u prvom poluvremenu i na odmor je otišlo sa 3 poena viška u korist Katalonaca (32:29).

Rasterećena rezultatskim imperativom Barselona sjajno otvorila treću četvrtinu. Loše realizovan napad, posle nesporstke lične greške Aleksandra Vezenkova, kod rezultata 34:31 bio je uvod u najlošiji period igre crveno-belih u Kataloniji.

Trojka Stratosa Perperoglua pokrenula je seriju domaćeg tima. Posle Grka trojke su ubacili Viktor Klaver, Bred Oleson i Peteri Koponen za maksimalnih 50:36 za tim Jorgosa Barcokasa.

Do kraja ovog dela meča crveno-beli su uspeli da se konsoliduju i serijom 7:2 minus spuste na jednocifreni – 52:43.

Činilo se da su poslednju nadu gostima da mogu da dođu do zlata vredne pobede „ukrali“ su Markus Erikson i Perperoglu sa dve vezane trojke za 58:45 u 32. minutu.

Međutim, Zvezda se nije predavala, mirno je igrala i pored velikog zaostatka i 5,5 minuta pre kraja meča skoro prelolovila minus – 58:51. I potom jeftino prokockala napad.

Gudurić je pogodio trojku za 60:54 na nešto manje od četiri minuta pre kraja, ali je Barsa brzo odgovorila serijom 5:0 (Perperoglu 2, Koponen 3) i definitivno prelomila utakmicu (65:54).

Domaći su pogodili 12 trojki iz 28 pokušaja, crveno-beli svega 5 iz 29 pokušaja.

Najefikasniji u Barseloni bili su Perperoglu sa 17, Koponen sa 13 i Vezenkov sa 8 poena, dok zbog suspenzije u timu nije bio Ante Tomić.

Kod crveno-belih po 8 poena su postigli Nejt Volters, Luka Mitrović i Čarls Dženkins, dok su po 7 upisali Branko Lazić i Marko Simonović, koji je imao i 8 skokova.

Meč uživo ste mogli da pratite OVDE.

U prvom meču dana CSKA nije imao mnogo problema u Kazanju, uz dabl-dabl učinak Miloša Teodosića, dok je Real slavio u Pireju, uprkos odličnoj partiji Nikole Milutinova, i nastavio trku sa Moskovljanima za prvo mesto.