Efes na pobedu od fajnal-fora!

Euroleague 26. apr 201720:25 > 20:38
Turkish Airlines EuroLeague

Anadolu Efes je slavio u trećem duelu četvrtfinalne serije Evrlolige sa Olimpijakosom rezultatom 64:60 i poveo sa 2:1.

Odlična igra u finišu prvog i na startu drugog poluvremena, omogućila je Efesu da povede i sa čak 17 razlike (51:34), ali se Olimpijakos u poslednja dva minuta meča potpuno vratio i ima priliku da stigne prednost protivnika.

Do izražaja su došli sada već legendarni kvaliteti velikog Spanulisa, koji je vezao tri trojke, i odveo svoj tim na samo poen zaostatka.

Ali čak ni to nije bilo dovoljno da gosti izjednače, na kraju je ipak bilo 64:60 za turski tim.

Btajant Danston je bio junak pobede, pogodio je nekoliko ključnih šuteva, i završio meč sa 16 poena i devet skokova. Ertel je dodao 13, Braun 12 poena.

Spaunulis je bio najefkiasniji kod Olimpijakosa sa 15 poena. Nikola Milutinov za 14 minuta u igri nije uspeo da se upiše u strelce.

I sledeći meč igra se u Istanbulu, pa Efes ima priliku da pred svojim navijačima obezbedi plasman na završni turnir i pridruži se još jednom turskom timu, Fenerbahčeu.