EL: Zvezda skupo prodala kožu u Moskvi!

Euroleague 24. okt 201718:32 > 20:58
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Himkija u Moskvi rezultatom 85:78, u utakmici 3. kola Evrolige.

Srpski i regionalni šampion pretrpeo je drugi uzastopni i drugi poraz u Evroligi, ali je odigrao izuzetno dobar meč protiv jednog od favorita za plasman u četvrtfinale.

Crveno-beli su uz odličan šut za tri poena vodili u većem delu prvog dela, imali su i najvećih +9 krajem prve deonice, a na poluvremenu su vodili sa 44:43.

U nastavku se promenila situacija na parketu. Himki je brzo preuzeo vođstvo koje je već u trećoj deonici bilo veće od 10 poena, ali Zvezda nijednog trenutka nije odustajala.

U nekoliko navrata se tim Dušana Alimpijevića vraćao u meč, dva i po minuta pre kraja smanjio je na 78:74, ali je Himki poenima Robinsona i Andersona stigao do treće pobede na startu sezone.

Džejms Feldin ubacio je 14 poena od kojih je 12 ubacio u prvoj deonici, Bjelica je imao 15 poena i 5 skokova, Ročesti je dodao 13, a Lesor 12 poena. Kod domaćina, Anderson je imao 24 poena i 5 skokova, a Šved je dodao 18 poena i 9 aistencija.

Zvezda već za dva dana u Beogradu dočekuje izraelski Makabi.

Tok meča mogli ste da pratite na Sportklubu:

Zvezda je dobro počela duel u Rusiji i poenima Feldina i Ročestija brzo je došle do 7:0.

Nije to ipak mnogo poremetilo domaću ekipu. Ponovo je Zvezda dopustila rivalu previše ofanzivnih skokova, pa je Himki već u 6. minutu preokrenuo – 11:9.

Zvezda je ipak brzo uzvratila i u nastavku prve deonice je igrala u sjajnom ritmu u napadu. Feldin je ubacio tri trojke bez promašaja, imao je 12 poena u prvoj deonici, a Zvezda je vodila sa 28:20.

Himki se već na startu druge deonice vratio serijom 5-0, ali je Zvezda dobila taj nalet i poenima Radičevića i Lesora došla je do +8 (33:25).

Usledila je nova serija domaćina, Marković je ubacio trojku, Zubkov dvojku i Himki je ponovo bio u meču – 33:30.

Dva minuta kasnije Dženkins je ubacio tešku trojku za 35:35, a Himki je u finišu prvog dela i poveo posle poena Markovića – 43:42. Ipak, na poluvremenu je vodila Zvezda sa 44:43.

Drugo poluvreme počelo je poenima Bjelice, ali je potom Himki ja za manje od minut ubacio osam poena i preokrenuo je rezultat – 51:46.

Slabo je igrala Zvezda u trećoj deonici. Stao je i šut, pa je Himki brzo stigao do dvocifrene prednosti.

Posle poena Gila u 25. minutu bilo je 60:48, a Žzvezda je priliku da se vrati propustila u finišu treće deonice. Posle trojke Antića bilo je 62:55, Zvezda je propustila dva napada, a Šved je pogodio za 64:55 posle 30 minuta.

Spustila se Zvezda na -5 početkom poslednje deonice, ali je Jovenoviću bez razloga dosuđena namerna lična na Tomasu, pa je Himki odbio nalet gostiju.

Posle trojke Andersona bilo je 75:63, ali Zvezda ni tada nije odustala. Spustila se na -6, ali je Barcokas reagovao tajm-autom posle kojeg je Anderson ubacio trojku. Ponovo je Zvezda uspela da se vrati i smanji na 78:74 dva i po minuta pre kraja, ali je ponovo Andersonpreuzeo odgovornost, iznudio je faul za tri poena i odbio novi pokušaj Zvezde.