Partija za zaborav, četvrti uzastopni poraz Zvezde u EL

Euroleague 17. nov 201718:58 > 22:04
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Crvene Zvezde poraženi su u duelu osmog kola Evrolige od Olimpijakosa ubedljivim rezultatom 85:59.

TOK MEČA

Domaći tim je bio bolji u prvih deset minuta, dobio je taj period igre rezultatom 22:13 protiv Zvezde, čiji igrači ovaj duel igraju u plavim dresovima.

Zvezda sjajnom serijom 6:0 otvara drugu četvrtinu.

Uspeli su beogradski crveno-beli da se primaknu samo na minus četiri, ali je Olimpijakos imao odgovor.

Na poluvremenu, aktuelni vicešampion Evrope ima dvocifrenu prednost 47:37.

Na polovini treće četvrtine, pri vođstvu Olimpijakosa 61:45, meč je prekinut pošto je u dvorani bače suzavac.

U finišu trećeg perioda igre, Pero Antić, nekadašnji igrač Olimpijakosa dobio je ovacije od domaće publike.

Domaći tim je dobrom igrom ubrzo uspeo da stigne do najveće prednosti na meču od 19 poena. Papapetru je pogodio sa svoje polovine ali je sirena bila brža, pa je rezulat nakon tri četvrtine 67:49.

U poslednjem periodu igre, Atinjani stižu i do plus 23 – 74:51.

Na kraju, Zvezda je izgubila istim rezultatom kao i u prošlom kolu od CSKA – 85:59.

Kod domaćina, najefikasniji je bio Holis Tompson sa 14 poena, Nikola Milutinov se istakao sa 13 poena i 12 skokova, Papapetru je dodao 11, Printezis, Meklin i Strelineks po devet.

Tejlor Ročesti je jedini imao učinak vredan pomena kod Zvezde, ubacio je 20 poena, od toga četiri trojke.

Niko od ostalih igrača Zvezde nije imao dvocifren učinak kada su poeni u pitanju.

O katastrofalnoj igri srpskog šampiona, dovoljno govore procenti šuta, igrači Dušana Alimpijevića od 20 izvedenih slobodnih bacanja pogodili su svega 11.

Još gori bili su u šutu za dva poena, procenat svega 36.4%, tačnije 12 od 33. U narednom kolu Crvena Zvezda gostuje Baskoniji. Posle osam kola, crveno-beli imaju dve pobede i šest poraza.